Proje Hakkında


Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Invest Grup tarafından, Evyap ’ın Ayazağa’daki arazisi üzerinde konumlanan Vadistanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili bir alan içinde yer almaktadır. Toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilen Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşmaktadır. Projede 1.900 konut, 103 bin metrekarelik alışveriş merkezi ve 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 22 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25.500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile A.B.D.'nin dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlanmıştır.

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel havaray hattı da Vadistanbul’un içinden geçecektir. Vadistanbul ortaklığı tarafından inşa edilen havaray hattı; projeyi şehrin ana merkezlerine bağlayacaktır. Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadistanbul, Boğaz’ın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir görünüm kazanmaktadır. Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacaktır. İstanbul’un en değerli ve yüksek prim yapan lokasyonu olan Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen bir yaşam merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Vadistanbul’un birinci etabı Vadistanbul Teras toplam 1.111 konuttan oluşmaktadır. Temmuz 2014’te teslimleri yapılan Teras’ta; spor salonu, anaokulu, çocuk oyun alanları, kuaför, market gibi sosyal yaşamı canlı kılan tüm ayrıcalıklar eşzamanlı olarak hizmete açılmıştır.

Projenin ikinci etabı olan Vadistanbul Bulvar; bünyesinde yer alan alışveriş merkezi, açık alan alışveriş caddesi, cafe ve restoranları, ofisleri ve 5 yıldızlı uluslararası oteli ile Türkiye’nin en büyük ofis kompleksi olma özelliğini taşımaktadır. Tüm donatıları birbirine çapraz kıymet yaratacak şekilde dizayn edilen Bulvar, ayrıca yatay düzlemde her türlü yaşam fonksiyonlarını içinde barındıran ilk ve tek karma proje olarak öne çıkmaktadır. Şubat 2014’te lansmanı yapılan Bulvar, ulusal ve uluslararası yatırımcıların ilgi odağı olmuştur. Gün içindeki 35 bin kişilik popülasyonuyla yeni bir şehir merkezi olarak konumlanan Bulvar, iş dünyası ile alışveriş, eğlence, kültür-sanat ve turizmi bir araya getirerek İstanbul’un en hareketli ticari alanlarından biri olacaktır. Bulvar; kusursuz şekilde çözümlenmiş alt yapıya sahip toplam 300 bin metrekare ofis alanı sunarken, 6.000 araçlık otoparkıyla da Atatürk Havalimanı’ndan sonra Türkiye’nin en büyük otoparkına sahip olacaktır. Bulvar mağazalarının %23’ünün yeme-içme bölümlerinden oluşması planlanmaktadır. Bu dağılım ile Vadistanbul; ayrıca şehrin merkezinde, Sadabad Deresi kenarında, Belgrad orman manzarası ile yeni yeme-içme destinasyonu olmayı hedeflemektedir. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde Avrupa’nın en iyi AVM ve ofis projesi olarak ödüllendirilen Vadistanbul Bulvar’ın ofis blokları 2016’nın Haziran ayında teslim edilecektir

Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı olan Vadistanbul Park’ta toplam 762 adet konut yer alırken, 120.000 m2 ofis ve 22.000 m2 mağaza proje dahilindedir. 3+1 ve 4+1 ağırlıklı daireleri ile Vadistanbul Park; aileler için büyük mutluluklar inşa edecek; kreşi, metro bağlantılı havarayı, AVM’si, mağazaları,alışveriş caddesi, parkları ve kafeleriyle her ihtiyaca cevap verebilen   renkli ve konforlu bir hayatı yaşamayı sunmaktadır.

Proje Vaziyet Planı


Proje Kat Planları


Adı Tipi M2 Kat Planı

Proje Özellikleri


Alışveriş Caddeleri, Cafeler,Konutlar, Ofisler, Otel ile Alışveriş Merkezi, Eğlence Alanları...

İletişim Bilgileri


Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. No:1/A Sarıyer - Istanbul Sarıyer / İstanbul

Telefon : 444 53 35
Faks : (0212) 289 53 35
GSM :
Web Sitesi : http://vadistanbul.com
E-Posta : info@vadistanbul.com

VADİ İSTANBUL

Firma Adı
AVRUPA KONUTLARI 
İl / İlçe
İstanbul / Sarıyer 
Proje Alanı
424000  m2
Konut Sayısı
1900 
Teslim Tarihi
Haziran 2016 

İletişim Formu